Ekologiczne warsztaty – zapobieganie powstawaniu odpadów

Dnia 26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Burmistrza Bobowej z zakresu podnoszenia świadomości ekologicznej w obszarze dotyczącym zapobiegania powstawaniu odpadów oraz selektywnej zbiórki odpadów.

Warsztaty odbyły się na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Siedliskach, dokąd udaliśmy się ekologicznym środkiem lokomocji czyli gminnym autobusem elektrycznym. Ze szkoły zabraliśmy ze sobą i przekazaliśmy do PSZOK-u 2 pojemniki zużytych baterii zebranych wcześniej przez naszych uczniów. Stamtąd trafią do ponownego użycia czyli recyklingu.

Na miejscu poznaliśmy podstawowe zasady segregacji odpadów. Butelki, gazety, kartony po sokach, puszki – wszystko to musi trafić do odpowiednich, kolorowych pojemników bądź worków. W trakcie zajęć uczniowie zachęcani byli do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 4a i uczniowie klasy 7b – członkowie Ligi Ochrony Przyrody (LOP). Towarzyszyły im Pani Jolanta Połeć i Pani Justyna Gąsior. Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w PSZOK-u.

Dziękujemy Pracownikom Urzędu Miejskiego w Bobowej za zorganizowanie ekologicznych warsztatów oraz Pracownikom PSZOK-u za praktyczne wskazówki dotyczące obchodzenia się z odpadami, bo dobrych nawyków warto uczyć już od najmłodszych lat.

Po powrocie do szkoły uczniowie pozostając w temacie ekologii zapoznali się ze wskaźnikiem jakości powietrza zamontowanym na budynku szkoły.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content