Mierzymy się ze smogiem – nowoczesna edukacja ekologiczna

Nie ma nic bardziej uniwersalnego niż powietrze – potrzebujemy go wszyscy, aby żyć i zdrowo się rozwijać. Gdy powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone, stopniowo pogarsza się nasze zdrowie, zwiększa ryzyko występowania wielu poważnych chorób. Aby temu zapobiec, nasza szkoła przystąpiła do ekologicznego projektu Antysmogowa Sieć Edukacyjna (ESA). Jest to program informacyjny realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

W ramach tego projektu na budynku naszej szkoły zamontowano urządzenie do pomiaru jakości powietrza. Dzięki niemu monitorujemy poziom zanieczyszczeń i uczymy, jak reagować na złą jakość powietrza. Dzięki kursom i e-lekcjom ESA dowiemy się, co można zrobić, abyśmy wszyscy mogli oddychać czystym powietrzem.

Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń! 

 

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content