Próbna ewakuacja naszej szkoły

W dniu dzisiejszym tj. 10 października 2023 r. została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów i pracowników naszej szkoły. Celem akcji było nabywanie umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej i pozbawionej elementów paniki. Zakres i przebieg działań został omówiony z prezesem bobowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej – Rafałem Dąga. W ćwiczeniach pomagali strażacy z OSP Bobowa: druh Dominik Szczepanek oraz druh Marcin Ryzner. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bobowej: aspirant sztabowy Robert Gruszka oraz młodszy aspirant Artur Chronowski. Podczas próbnej ewakuacji był obecny również Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Pan Burmistrz zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię bezpieczeństwa  w szkole i potrzebę przeprowadzania ćwiczeń ewakuacyjnych, które w sytuacji zagrożenia mogą okazać się kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniów.   

Dyrektor szkoły Łukasz Kruczek podziękował strażakom, funkcjonariuszom policji na czele z komendantem podinspektorem Romanem Gajdą i pracownikom szkoły za zaangażowanie się w pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszyscy uczniowie bezpiecznie i szybko opuścili budynek w czasie 2 min i 41 sekund. 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content