Mamy nagrody w konkursie „Małopolska Marzanna”

Uczniowie naszej szkoły wykonali 16 marzann w kategorii klas 4-8. Prace można było wykonać indywidualnie lub grupowo. Łącznie do konkursu przystąpiło 29 uczniów z naszej szkoły. Tematem konkursu była Małopolska Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a także wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. W sumie na konkurs wpłynęło 113 prac.

Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży szkolnej poprzez uczestnictwo w kultywowaniu regionalnych tradycji folklorystycznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej oraz zdolności manualnych, a także promocja kultury ludowej Województwa Małopolskiego.

Z naszej szkoły nagrodzeni zostali:

miejsce II

– Maja Bara, Jakub Kamyk, Patryk Gorgosz kl. VI b,

miejsce III 

– Milena Wszołek, Nadia Rabenda kl. VI b

wyróżnienia

– Milena Wiejaczka kl. IV b

– Antoni Fałda kl. IV a

– Łucja Góra kl. VI b, Emilia Olszyńska kl. VI a

– Magdalena Wołkowicz kl. V b

– Zuzanna Prokop, Martyna Prokop kl. VI a

Opiekun  – Pani Magdalena Bogusz

Uczniowie odebrali nagrody w Kasztelu w Szymbarku 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Na uroczyste rozdanie nagród udali się wszyscy uczestnicy konkursu. Tam wzięli udział w imprezie plenerowej pt. „Pożegnanie zimy”. Na zakończenie imprezy udali się na poczęstunek do Parku Etnograficzno-Edukacyjnego na pograniczu polsko-słowackim.

Komisja serdecznie dziękuje uczestnikom i ich opiekunom za liczny i aktywny udział w konkursie. Podkreśla wysoki poziom artystyczny przedstawionych prac i wyraża zadowolenie z tak powszechnego zainteresowania tradycją.

Była to już trzynasta edycja konkursu i wzięły w niej udział szkoły podstawowe oraz placówki kulturalno-oświatowe z siedmiu powiatów Województwa Małopolskiego. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content