„Karma wraca” – przekazanie artykułów ze zbiórki

W środę, 22 marca 2023 r. w naszej szkole gościliśmy Panią Teresę Koszarek i Panią Arletę Pabisz – Sazykin z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Nowym Sączu wraz z pupilami z tej instytucji.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami działa na rzecz humanitarnego traktowania i poszanowania zwierząt, objęcia ochroną i otoczenia opieką.

Wizyta gości poprzedzona była organizacją zbiórki artykułów dla zwierząt, w którą włączyli się uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły. Zebrane przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Dorotą Rysiewicz i Panią Aleksandrą Sokołowską artykuły to: karmy dla zwierząt, przekąski, zabawki, koce, smycze, miski oraz wiele innych.

Podczas spotkania Panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami opowiedziały, jak właściwie dbać o psy i koty, jak zachowywać się podczas spotkania z nieznanym nam zwierzęciem, jak reagować w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnego psa. Podczas spotkania dzieci wykazywały się dużą aktywnością, bardzo chętnie opowiadały o swoich pupilach i zadawały wiele pytań. Panie nagradzały dzieci rozdając plakietki „Przyjaciel zwierząt” oraz kolorowanki ze zwierzętami.

Na zakończenie zaproszeni goście podziękowali za miłe przyjęcie, ogromne zaangażowanie ze strony nauczycieli i uczniów w zbiórkę. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  wraz z opiekunem przekazali zebrane artykuły i pieniądze na rzecz Towarzystwa. Produkty te i zebrane pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących zwierząt ze schronisk.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content