Wielopokoleniowe czytanie w naszej szkole

Dnia 29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego czytania oraz do częstego sięgania po książkę. Głośne czytanie, które jednoczy pokolenia było też dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu.

W tym roku szkolnym w  obchodach tego święta brali udział wyjątkowi goście, którzy ubrani w  stroje epokowe zaprezentowali uczniom klas starszych fragmenty „Zemsty” A. Fredry.  Była to piękna lekcja czytania. Aktorsko i z humorem przeczytane wybrane teksty, bardzo zaciekawiły słuchaczy. Uczniowie klas IV, V wysłuchali bajek Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Dwa koguty”, „Sowa”. Czytającymi  tym razem byli dziadkowie, babcie, rodzice oraz dzieci. Uczniowie po wysłuchaniu sami mogli sformułować morały bajek. Ten dzień stał się również  znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej szkoły, którym starsze koleżanki z klas IV i VIII czytały  bajki  i opowiadania dostosowane do wieku i zainteresowań. Był to bardzo miły i rozczytany dzień.

Dziękujemy bardzo gościom: Marii Ziomek, Teresie Ziębie, Magdalenie Górowskiej, Antoniemu  Durlakowi, Jerzemu Nalepce, Bogdanowi Krokowi, Łukaszowi Kruczkowi oraz uczniom Karolowi Górowskiemu, Jakubowi Górowskiemu i Janowi Kruczkowi za przyjęcie zaproszenia i czytanie podczas wspólnego spotkania. Dziękujemy uczennicom: Alicji Prokop, Wiktorii Chmura, Aleksandrze Laska oraz Kindze Ziębie czytającym bajki najmłodszym uczniom naszej szkoły.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content