Piknik Rodzinny „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”

Dnia 3 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się Piknik Rodzinny, którego hasło przewodnie brzmiało: „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął pan Wacław Ligęza – Burmistrz Gminy i Miasta Bobowa.  Organizatorami pikniku byli: Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej. Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili zaproszeni goście: Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Bobowa: pani Urszula Jabłońska, pan Wojciech Szafraniec, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej – pani Teresa Magiera, ksiądz wikariusz Jarosław Kokoszka, Radni Powiatu Gorlickiego – pan Adam Urbanek i pan Krzysztof Flądro, komendant Policji w Bobowej – podinspektor Roman Gajda, prezes OSP w Bobowej Rafał Dąga.

Piknik został rozpoczęty o godzinie 15:00 przez dyrektora szkoły pana Łukasza Kruczka, panią wicedyrektor Lidię Łaś oraz przewodniczącą Rady Rodziców Jolantę Turską. Pierwszym punktem imprezy były występy naszych najmłodszych artystów – dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zaprezentowały tańce, piosenki zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim oraz przedstawienie pt.”Historia mamy i taty”. Dzieci te do występów przygotowały panie: Barbara Potoczek, Maria Ziomek, Justyna Urbanek, Jolanta Wojtaczka, Marzena Tarasek, Grażyna Marszał. Kolejnymi artystami prezentującymi się na scenie byli uczniowie klas I-III, którzy przedstawili układy taneczne, grę  na instrumentach, śpiew oraz montaż słowno-muzyczny. Opiekunami uczniów były panie: Dorota Rysiewicz, Agnieszka Święs, Halina Fyda, Małgorzata Janus, Patrycja Kruczek, Dorota Gorgosz, Irena Połeć-Chorąży. Na scenie zaprezentowali się również starsi uczniowie naszej szkoły, którzy w strojach średniowiecznych przygotowali program słowno-muzyczno-taneczny. Tę część programu przygotowali nauczyciele: pani Patrycja Kruczek, pani Małgorzata Molendowicz oraz pani Marta Michalik. Kółko teatralne, którego opiekunami są panie Wiesława Tarasek oraz  Lucyna Hartig, zaprezentowało inscenizację bajki pt. „Jaś i Małgosia”. Nie zabrakło również występu naszego szkolnego chóru pod batutą pani Patrycji Kruczek.

Oprócz atrakcji artystyczno-muzycznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły można było również obejrzeć: pokaz ratownictwa medycznego i kurs pierwszej pomocy, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobowej, mecz piłki nożnej: Uczniowie – Rodzice (odpowiedzialny pan Paweł Popardowski) oraz rozgrywki sportowe odbywające się na Orliku (odpowiedzialne panie: Jadwiga Wiejaczka, Marta Niepsuj, Iwona Ćwikła).  Na sali gimnastycznej znajdowały się stoiska Laboratorium Przyszłości, Humine,  gdzie dzieci mogły wziąć udział w grach przy pomocy wirtualnych okularów. Opiekę nad uczniami na sali sprawowali: pani Anna Marczyk, pan Tomasz Skórski, pan Krzysztof Płaziński. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia karetki pogotowia ratunkowego oraz wozu strażackiego.

Rada Rodziców przygotowała stoiska z ciastami, frytkami, hot-dogami i kiełbaskami, Natomiast Spółdzielnia Uczniowska oferowała napoje, lody i słodycze. Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej przygotowali,  m.in. pokaz barmański, stoiska gastronomiczne, malowanie twarzy, kącik łamigłówek oraz pokaz robotów „Lego Mindstorms”. Z kolei Zespół Szkół Zawodowych przygotował pokaz i wykonanie okolicznościowych fryzur. Stoiska te również cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Największą atrakcją dla najmłodszych okazała się zabawa na dmuchańcach, zjeżdżalniach i placu zabaw, przygotowanych przez firmę Antoland. Uczestnicy pikniku chętnie kupowali losy w loterii fantowej.

Konferansjerkami pikniku były: pani Maria Ziomek i pani Patrycja Kruczek. Dekorację sceny wykonała pani Aleksandra Sokołowska. Za nagłośnienie odpowiadało Koło Techniki Estradowej ZSZ w Bobowej pod kierownictwem pana Jakuba Gagatka. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna z DJ’em.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy!

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content