Konferencja w Zagrodzie Edukacyjnej w Łosiu

W piątek, 24 marca 2023 r. opiekunowie Szkolnych Kół LOP działających w naszej szkole wzięli udział w konferencji odbywającej się na terenie powiatu gorlickiego (Bielanka, Łosie) pt. „Zagroda edukacyjna, ścieżka przyrodnicza – leśna oraz formy działań Ligii Ochrony Przyrody propozycja dla praktycznych zajęć przedszkolnych i szkolnych”.

Konferencja połączona z warsztatami kulinarnymi i artystycznymi oraz spacerem ścieżką edukacyjną zorganizowana została dzięki współpracy Oddziału LOP Gorlice z Nadleśnictwem Łosie oraz Zagrodą Edukacyjną „Skrawek Nieba” w Łosiu. Nauczycielki naszej szkoły: Pani Magdalena Bogusz, Pani Jolanta Połeć, Pani Anna Marczyk oraz Pani Dorota Fryczek miały możliwość pogłębić wiedzę na temat flory i fauny naszego regionu, zapoznać się z ofertą edukacyjną agroturystyki „Skrawek Nieba”, spróbować regionalnych specjałów kuchni łemkowskiej oraz skorzystać z kąpieli leśnych.

Warsztaty były również cenną wskazówką, w jaki sposób pracować z uczniami, aby wykazywali zainteresowanie i zaangażowanie podczas zajęć przyrodniczych.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content