Prelekcje profilaktyczne

W dniu 29.11.2022 uczniowie klasy 7c oraz 8a wzięli udział w przewidzianych na rok szkolny 2022/23 prelekcjach profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole w ramach realizacji zadań określonych w Programie Wychowawczo – Profilaktycznym. Pogadanki na temat profilaktyki uzależnień zostały zorganizowane przy współpracy z Gorlickim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej.

Uczniowie klasy 7c mieli okazję porozmawiać ze specjalistami na temat uzależnień behawioralnych. Ósmoklasiści zdobyli dodatkową wiedzę z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, w szczególności od nikotyny i alkoholu. Powyższe działania zostały podjęte przez szkołę w ramach wzmocnienia jej funkcji wychowawczej. 

Podejmując działania profilaktyczne nauczyciele naszej szkoły współpracują również z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Policją, Sądem Rodzinnym, kuratorami sądowymi oraz specjalistycznymi poradniami i ośrodkami świadczącymi pomoc psychologiczną dla uczniów i ich rodzin na terenie powiatu. 

 

 

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content