Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 25 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Punktualnie o 16.00 na salę gimnastyczną dumnie wkroczyło 63 pierwszoklasistów pod opieką swoich wychowawców.

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Dyrektor Szkoły Łukasz Kruczek, Wicedyrektor Szkoły Lidia Łaś, Przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Turska oraz Rodzice.

Po przemówieniach gości, dzieci gromkim głosem zaprezentowały piosenki i wierszyki, które już zdołały się nauczyć w pierwszych miesiącach nauki.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym szkoły pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami i dobrymi uczniami. Po ślubowaniu dyrekcja szkoły symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na ucznia. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się nowymi członkami naszej braci uczniowskiej.

Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały dyplomy, medale i moc słodkich upominków od wszystkich zebranych gości. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem w klasach.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content