Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęliśmy 1 września 2022 r. uroczystą Mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Bobowej. Mszę św. celebrował i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Maciej Klimontowski – nowy katecheta w naszej szkole.  

Po Mszy św. udaliśmy się za sztandarem szkoły na plac szkolny na dalszą część uroczystości, w której udział wzięli: burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, dyrektor CUW Gminy Bobowa Pan Piotr Rutka, przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz, nowy dyrektor szkoły Pan Łukasz Kruczek, wicedyrektor Pani Lidia Łaś, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Turska, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Dotychczasowy dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy mu za wieloletnią pracę na rzecz uczniów, szkoły, sportu i środowiska. Po wygraniu konkursu nowym dyrektorem szkoły został Pan Łukasz Kruczek.

Podczas inauguracji roku szkolnego burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza wręczył Panu Łukaszowi Kruczkowi powierzenie funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej i życzył dobrej współpracy z Organem Prowadzącym.

W imieniu społeczności szkolnej gratulacje nowemu dyrektorowi złożyła Pani Lidia Łaś życząc wielu sukcesów na nowym stanowisku pracy. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Turska życzyła dobrej współpracy z rodzicami.

Nowy dyrektor w swojej przemowie podziękował za powierzenia mu tak odpowiedzialnej funkcji i życzył uczniom, nauczycielom, rodzicom powodzenia w nowym roku szkolnym. Wspomniał też o rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

W tym roku na emeryturę przeszły również Pani Ewa Potoczek – nauczycielka historii i Pani Jolanta Tokarz – nauczycielka klas 1-3. Dziękujemy Paniom za wkład pracy włożony w wychowanie i nauczanie wielu pokoleń uczniów.

Od września w naszej szkole pracować będą nowi nauczyciele: Pani Magdalena Przetacznik – nauczycielka historii, Pani Iwona Jasińska-Zięba – pedagog specjalny, ks. Maciej Klimontowski – katecheta, których serdecznie witamy.

Wicedyrektor szkoły Pani Lidia Łaś przedstawiła nowych wychowawców klas oraz przydział sal lekcyjnych.

Plan lekcji na nowy rok szkolny zamieszczony jest na stronie szkoły.

Na koniec dyrektor szkoły i burmistrz Bobowej symbolicznym dzwonkiem szkolnym dokonali oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2022/2023.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content