Metodologia STEAM i metoda projektu na lekcji

Od maja 2021r. nasza szkoła uczestniczy w projekcie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej jako tzw. szkoła modelowa. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczął się w naszej szkole proces intensywnych zmian na polu zarówno dydaktyki i metodyki nauczania, jak i infrastruktury, bezpieczeństwa oraz higieny cyfrowej.
Dzięki licznym szkoleniom nauczyciele stale rozwijają swoje kompetencje metodyczne i cyfrowe oraz zdobywają nowe doświadczenia w zakresie pracy z uczniami z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Podczas codziennej pracy systematycznie wdrażane są nowe rozwiązania dotyczące również organizacji pracy na lekcjach polegające głównie na rearanżacji przestrzeni klasowej oraz wykorzystania podstawowych założeń metodologii STEAM. Nauczyciele współpracując w zespołach przedmiotowych przygotowują się do wdrożenia w codziennej dydaktyce założeń pracy metodą projektową, jako jednej z form aktywnego włączenia uczniów w proces edukacyjny. A oto kilka zdjęć z zajęć zrealizowanych metodą projektu.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content