Regulamin akcji „Zbieramy śmieci – dbamy o lokalne środowisko”

 1. Organizatorem akcji są: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej, nauczyciele biologii, przyrody i geografii.
 2. W akcji mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej.
 3. Akcja ma na celu uwrażliwić uczniów na czystość, ład i porządek w środowisku lokalnym.
 4. Zadaniem uczniów jest zrobienie zdjęcia zaśmieconego terenu (np. pobocza drogi, rowu melioracyjnego, fosy, zagajnika, fragmentu lasu, brzegu rzeki – w miejscu bezpiecznym np. nie przy torach kolejowych), pozbieranie śmieci z tego terenu (zbieramy butelki, puszki, papiery), zrobienie drugiego zdjęcia posprzątanego terenu oraz zrobienie trzeciego zdjęcia zebranych i posegregowanych śmieci w workach z napisem „Gmina Bobowa”. Na zdjęciu mile widziana osoba sprzątająca.
 5. Wszystkie zdjęcia należy przesłać do 20 kwietnia 2021 r. na adres konkursy@sp.bobowa.pl.
 6. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 kwietnia – w święto „Dnia Ziemi” na stronie naszej szkoły: sp.bobowa.pl.
 7. O uczestnictwie w akcji należy powiadomić rodzica.
 8. W przypadku młodszych dzieci akcję należy przeprowadzić wraz z rodzicem lub prawnym opiekunem.
 9. Podczas akcji sprzątania terenu należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa – rękawice ochronne, maseczka.
 10. Dla wszystkich uczestników akcji przewidziane są dyplomy, a dla najskuteczniejszych nagrody książkowe (oceniane będą: wielkość obszaru sprzątanego, ilość zebranych i posegregowanych śmieci, ciekawe zdjęcia).
 11. Do akcji mogą dołączyć również osoby spoza naszej szkoły po uprzednim podpisaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i rozpowszechnianie wizerunku (skan zgody należy wysłać razem ze zdjęciami na adres: konkursy@sp.bobowa.pl)- klauzula-zgody-na-przetwarzanie-danych-osobowych
 12. W związku z niedogodnymi warunkami pogodowymi, przedłużamy akcję porządkowania najbliższej okolicy do dnia 30 kwietnia 2021 r.

Bobowa, 9 kwietnia 2021

Dyrektor szkoły Adam Urbanek

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content