Wyniki wojewódzkiego konkursu „Małopolska Marzanna”

Do konkursu „Małopolska Marzanna” przystąpiło 37 uczniów z naszej szkoły, którzy  wykonali indywidualnie lub grupowo – 22 marzanny. W sumie na konkurs wpłynęło 186 prac.

Celem konkursu było kultywowanie regionalnych tradycji folklorystycznych, a także promowanie kultury ludowej Województwa Małopolskiego. Marzanna to kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia. Konkursowa kukła kolorystyką stroju miała podkreślać swoją „małopolskość”.

Z naszej szkoły nagrodzeni zostali:

II miejsce

– Julia Zielińska, Magdalena Stawiarz, kl. IV a

III miejsce ex aequo 

– Agnieszka Turek, kl. V b

– Zuzanna Szczepanek, Rozalia Łukasik, kl. VI b

Wyróżnienia:

– Nadia Rabenda, kl. IV b

– Jakub Kamyk, Maja Bara, kl. IV b

– Milena Wszołek, kl. IV b

Niestety z powodu obostrzeń COVID-19 uroczystość rozdania nagród laureatom oraz impreza plenerowa pt. „Pożegnanie zimy” zostały odwołane. Nagrody dla uczniów odebrała Pani  Magdalena Bogusz – opiekun konkursu.

Komisja konkursowa serdecznie dziękuje uczestnikom i ich opiekunom za liczny i aktywny udział w konkursie. Podkreśla wysoki poziom artystyczny przedstawionych prac i wyraża zadowolenie z tak powszechnego zainteresowania tradycją. Konkurs „Małopolska Marzanna” odbył się po raz jedenasty i wzięły w nim czynny udział szkoły podstawowe oraz placówki kulturalno-oświatowe z dziewięciu powiatów Województwa Małopolskiego.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski.

 

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content