Uroczyste otwarcie projektu „Małopolskie Talenty”

W sobotni poranek (12 października 2019), pomimo dnia wolnego od nauki, w Szkole Podstawowej w Bobowej roiło się od uczniów. Do szkoły przyszli uczniowie wyłonieni na podstawie przeprowadzonych wcześniej testów. Są to zdolne i utalentowane dzieci z Gminy Bobowa, które chcą rozwijać swoje talenty i będą to robić na dodatkowych sobotnich zajęciach w ramach projektu „Małopolskie Talenty”. 

Na otwarcie projektu przybyli również: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz, Dyrektor ZSO Bobowa Pani Urszula Jabłońska, Dyrektor ZSZ Bobowa Pan Wojciech Szafraniec, Dyrekcja SP Bobowa Pan Adam Urbanek i Pani Danuta Tarasek, Przewodnicząca Rady Rodziców SP Bobowa Pani Jolanta Turska, Koordynator projektu Pan Dariusz Włodarz oraz nauczyciele prowadzący zajęcia z uczniami zdolnymi.

Bardzo poważnie traktujemy edukację, szkołę – mówił włodarz naszej gminy Pan Wacław Ligęza kierując swoje słowa do zgromadzonych uczniów. Wy jesteście przyszłością naszej gminy, naszego miasta, powiatu, województwa i Polski. Życzę Wam, aby ten projekt przyniósł owoce w postaci tego, że jeszcze bardziej się otworzycie na te przedmioty, na te wyzwania, na te zadania, które przed Wami stoją poprzez narzędzia i instrumenty zakupione w ramach tego programu. Zajęcia muszą być zrealizowane, a Wy powinniście osiągnąć efekt. Dziękuję szkole w Bobowej jako liderowi i wszystkim nauczycielom, którzy będą ten projekt realizować. (…)

Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz porównała grupę uzdolnionych uczniów do reprezentacji sportowej – Jesteście reprezentacją wszystkich uczniów naszej gminy. Przeszliście pozytywnie testy, ale nie wystarczy przejść testy, trzeba nadal trenować. Powinniście te zajęcia traktować jak treningi. Sportowcy, piłkarze muszą trenować, żeby być w dobrej formie. Tak samo trzeba trenować swój mózg, swoje szare komórki. Jeśli nie będzie się Wam chciało wstać w sobotę, pomyślcie sobie, że idziecie trenować własny umysł. Życzę Wam, aby nauka przynosiła Wam radość, a nauczycielom życzę satysfakcji z Waszych sukcesów. 

Na koniec głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Turska – Chciałam podziękować serdecznie Panu Burmistrzowi za kolejny projekt skierowany do uczniów. Zapamiętajcie [uczniowie], że co się nauczycie teraz, tego Wam nikt nie odbierze, to jest skarb na całe życie. Życzę Wam, abyście mogli jak najlepiej zainwestować swoją wiedzę i w przyszłości znaleźć wymarzoną pracę.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content