Podsumowanie akcji „Pomoc dla Ukrainy”

Przez cały poprzedni tydzień w naszej szkole była prowadzona akcja charytatywna „Pomoc dla Ukrainy”. Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wyrazili solidarność z Ukraińcami i odpowiedzieli na apel o wsparcie potrzebujących. Skala okazanej pomocy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Zebrano m.in.: koce, poduszki, komplety pościeli, ręczniki, środki higieny, lekarstwa i środki opatrunkowe oraz żywność długoterminową. Wszystkie zebrane dary dla mieszkańców Ukrainy zostały pogrupowane i spakowane przy współpracy Dyrekcji, Rady Rodziców oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wielkie serce oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Wszystkie opisane paczki wraz z protokołem ze zbiórki zostały przekazane do Powiatowego Magazynu Pomocy w Woli Łużańskiej. Jak zawsze chętny do pomocy – pan Zbigniew Libront wraz z kolegami z „Grupy Motocyklowej Sokoły” dopilnował, aby wszystkie paczki dojechały na miejsce. Osoby odpowiedzialne za odbiór darów w Woli Łużańskiej dziękowały za prawidłowe uporządkowanie produktów oraz wyraziły ogromną wdzięczność wszystkim darczyńcom oraz organizatorom akcji.

„Pomoc dla Ukrainy” zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Bobowej została dopisana w powiecie gorlickim do Gminy Bobowa.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content