Kurs metodyczny w Wielkiej Brytanii

Pierwsza mobilność już za nami

W dniach od 30 września do 12 października 2019 r. dwie anglistki z naszej szkoły – pani Magdalena Górowska i pani Marta Michalik wzięły udział w kursie metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego, który odbywał się w Brighton w Wielkiej Brytanii. Temat kursu to „Język, metodyka i kultura” (Language, methodology and culture). Nauczycielki same wybrały tematykę oraz miejsce kursu. Mogły one wziąć udział w tych dwutygodniowych warsztatach dzięki programowi Erasmus+, w którym uczestniczy obecnie nasza szkoła.

Wybrany kurs umożliwił naszym nauczycielkom wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami języka angielskiego pochodzącymi  z wielu różnych krajów na świecie, nie tylko z obrębu Unii Europejskiej. Nauczycielki zapoznały się również z nowymi technikami stosowanymi w nauczaniu języka, zebrały ciekawe pomysły na rozwiązywanie metodycznych zawiłości, mogły używać języka angielskiego przez 24 godziny na dobę, doświadczały stosowania codziennego, nieformalnego języka, używanego przez Brytyjczyków na ulicy, czy w sklepie. Dzięki temu mogły odświeżyć swoją dotychczasową wiedzę, jak również doskonalić poszczególne umiejętności językowe.

Kurs dał im nie tylko możliwości uaktualniania wiedzy metodycznej oraz doskonalenia języka angielskiego, ale dał im również sposobność zetknięcia się z kulturą tego kraju. Nauczycielki zwiedziły najbardziej znane miejsca w Londynie, Brighton, Bath i miały nawet szansę zobaczyć z bliska słynny kamienny krąg Stonehenge.

Możliwość zetknięcia z historią, kulturą, tradycjami i zwyczajami tego kraju pomogła im doświadczyć tego, o czym razem z polskimi uczniami często czytają w podręcznikach do nauki przedmiotu. Teraz nie będzie to już tylko teoria, ale również wspomnienia, anegdoty, porównania oparte na doświadczeniach.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content