Wycieczka uczniów klas 6 do Warszawy

Uczniowie klasy 6a oraz 6b w dniach 9-10 maja 2024 r. uczestniczyli w interesującej wycieczce do naszej pięknej Stolicy. Warszawa przywitała uczestników piękną  pogodą. Pierwszy dzień wycieczki uczniowie zaczęli od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Różnorodne przestrzenie edukacyjne stworzone tutaj dla odwiedzających inspirują do obserwacji, doświadczenia, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczniowie mogli tu samodzielnie eksperymentować wykorzystując interaktywne eksponaty, uczyć się przez zabawę w różnych strefach tematycznych z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych.

Następnie uczniowie mogli zapoznać się z jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie – Stadionem Narodowym, gdzie podziwiali konstrukcję i wielkość tej budowli, zobaczyli szatnię i pomieszczenia dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz salę konferencyjną spotkań z dziennikarzami. Warszawa posiada podziemną kolej miejską, którą mogli się przejechać uczestnicy naszej wycieczki , większość dzieci po raz pierwszy widziała metro. Następnie uczniowie odwiedzili Stare Miasto z Rynkiem i Pomnikiem Syrenki. Spacerując po Warszawie wycieczkowicze dotarli do Kolumny Zygmunta III Wazy, zobaczyli mury obronne Starego Miasta z Barbakanem, Pomnik Małego Powstańca Warszawy oraz Pomnik Powstania Warszawskiego. Idąc Krakowskim Przedmieściem uczniowie dotarli do okazałej zabytkowej budowli – Pałacu Prezydenckiego, a następnie udali się do Grobu Nieznanego Żołnierza.  W drugim dniu wycieczki zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie wyjechali na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie mogli podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Znaleźli również czas na małe zakupy i przerwę obiadową w Złotych Tarasach. Kolejnym punktem programu był spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie można było zobaczyć np. pomnik Fryderyka Chopina, Nową Pomarańczarnię, Amfiteatr wzorowany na budowli antycznej oraz znajdujący się w samym sercu Łazienek Pałac na Wyspie. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Sejmu RP. Uczniowie poznali jego historię oraz zostali zapoznani z obowiązkami Posłów.  Wizyta w Sejmie była możliwa dzięki uprzejmości pani Posłanki Katarzyny Matusik-Lipiec, która jest absolwentką naszej szkoły.

Wycieczka do Warszawy okazała się dla wszystkich uczestników bardzo interesująca, obfitowała w wiele atrakcji, a przede wszystkim była ciekawą lekcją historii i sztuki oraz szeroko pojętej przyrody. Nowe doświadczenia, zdobyta wiedza i chwile wspólnie spędzonego czasu na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: pani Marta Niepsuj i pan Dariusz Włodarz oraz pani Agnieszka Zagórska- Walicka i pani Irena Połeć-Chorąży.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content