Uczeń naszej szkoły wygrał Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Stanisław Gąsior z kl. 8b wygrał trzyetapowy Powiatowy Konkurs Ekologiczny uzyskując najwyższy wynik w teście pisemnym. Tym samym zapewnił organizację tegoż konkursu w przyszłym roku Szkole Podstawowej w Bobowej, gdyż zgodnie z regulaminem konkursu, kolejny konkurs odbywa się w szkole zwycięzcy.

Temat przewodni w tym roku to: „Odnawialne źródła energii – przyjazna energia Ziemi”. Organizatorami konkursu byli: Oddział LOP Gorlice oraz SKLOP przy Szkole Podstawowej w Libuszy, gdzie odbył się ostatni etap konkursu dnia 14 kwietnia 2023 roku.

Na konkurs przyjechało 30 uczniów – byli to laureaci konkursów gminnych. W powiecie gorlickim mamy 10 gmin, każdą gminę reprezentowało trzech uczniów. Uczniowie rozwiązywali test pisemny składający się z 50 pytań. Po konkursie wraz z opiekunami uczestniczyli w prelekcji przedstawiciela Nadleśnictwa Łosie na temat owadów leśnych.

Laureaci Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych

I miejsce

Stanisław Gąsior – Szkoła Podstawowa w Bobowej, opiekun dydaktyczny Pani Jolanta Połeć

II miejsce

Daria Ryczek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy, opiekun dydaktyczny Pani Justyna Rutana

III miejsce

Martyna Tomalska – Szkoła Podstawowa w Krygu, opiekun dydaktyczny Pani Małgorzata Wacek

Laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Nagrody wręczali i gratulowali: Wicestarosta – Pan Stanisław Kaszyk, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska – Pan Marcin Janik oraz Prezes Oddziału LOP Gorlice – Pani Grażyna Kurzawa.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content