Dzień Patrona Szkoły

13 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 9.00 w Kościele parafialnym w Bobowej, na którą udała się cała społeczność szkolna ze sztandarem szkoły. Mszę świętą celebrował ks. prałat dr Marian Chełmecki – Proboszcz Parafii w Bobowej. W wygłoszonym kazaniu zwrócił uwagę na ważną rolę nauczyciela w wychowaniu młodego pokolenia. 

Druga część uroczystości odbywała się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Tam w odświętnych strojach zgromadzili się wszyscy uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami. Dyrektor szkoły Łukasz Kruczek w przemówieniu zaprezentował postać Patrona Szkoły – Stanisława Staszica oraz najważniejsze osiągnięcia szkoły w bieżącym roku. Dyrektor zwrócił uwagę na wychowanie młodzieży w poszanowaniu tradycji, zaznaczył, że szkoła jest niepodważalnym autorytetem w kształceniu młodego pokolenia. Wyraził wdzięczność wszystkim partnerom i instytucjom współpracującym ze szkołą, w tym dziękując Burmistrzowi Miasta i Gminy Bobowa Panu Wacławowi Ligęzie za wszelkie wsparcie i życzliwość okazane społeczności szkolnej.  

Wicedyrektor szkoły Lidia Łaś powitała zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli: Wacław Ligęza Burmistrz Miasta i Gminy Bobowa, Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej, ks. dr Marian Chełmecki Proboszcz Parafii Bobowa, ks. Jarosław Kokoszka Wikariusz Parafii Bobowa, Dorota Krok Skarbnik Gminy, Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego, Adam Urbanek Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego i emerytowany dyrektor naszej szkoły, Piotr Rutka Dyrektor CUW, Józef Kantor Dyrektor CKiP Gminy Bobowa, podinsp. Roman Gajda Komendant Komisariatu Policji w Bobowej, Rafał Dąga Prezes OSP w Bobowej, Barbara Falisz Kierownik GJUK, Anna Teper Kierownik OPS, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Bobowa, nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców. 

Co roku zapraszamy na to święto gościa specjalnego, wybitnego absolwenta naszej szkoły. W tym roku gościem honorowym była Pani Małgorzata Stukus – kapitan pilot samolotów pasażerskich.

Uroczystość na hali rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły, po czym uczniowie klasy 6a pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Zagórskiej-Walickiej przedstawili krótką inscenizację poświęconą życiu i działalności Patrona Szkoły. Program wzbogaciły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą Patrycji Kruczek.

Kolejnym punktem programu był wywiad z gościem honorowym, wybitną absolwentką naszej szkoły Panią kapitan Małgorzatą Stukus, poprzedzony prezentacją jej postaci przez nauczyciela Sylwestra Szczepanka. Najpierw Pani Małgorzata posiłkując się zdjęciami, opowiedziała o swojej pracy w przestworzach i o wielu egzaminach, które musiała zdać, aby zostać pilotem. Następnie odpowiadała na ciekawe pytania zadawane przez dyrektora szkoły Łukasza Kruczka i uczennicę Patrycję Synowiec. Pytania dotyczyły wspomnień ze szkoły, kiedy Pani Małgorzata była jeszcze uczennicą oraz późniejszej kariery zawodowej.

Po wywiadzie głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali gratulacje z okazji obchodzonego święta szkoły. Na koniec przedszkolaki w barwnych strojach zatańczyły krakowiaka. Do tańca przygotowały je nauczycielki oddziałów przedszkolnych: Maria Ziomek, Marzena Tarasek i Grażyna Marszał. Dekorację wykonała Aleksandra Sokołowska, nagłośnienie przygotował Krzysztof Płaziński. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali okolicznościowy upominek wykonany przez Dorotę Gorgosz.

Ostatni punkt programu to: wpis gościa honorowego do kroniki szkoły i wspólne zdjęcie.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content