Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

23.02.2023 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia przedstawienia pt. „Jaś i Małgosia” przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Wiesławy Tarasek.

Następnie przedszkolaki udały się do biblioteki szkolnej, gdzie dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni.

Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały, bezbłędnie odpowiadały na zagadki przygotowane przez panie bibliotekarki.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji. Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci otrzymały książkę i coś słodkiego, panie bibliotekarki zaś piękne podziękowanie od dzieci.

 

 

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content