Pasowanie na czytelnika

Dnia 26.01 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki już na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie  obejrzeli przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” przygotowane przez uczniów z klas starszych pod kierunkiem nauczycieli Pani Wiesławy Tarasek i Pani Iwony Ćwikły, którzy wprowadzili pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyli  poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Królowa Śniegu.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pana Dyrektora mgr. Łukasza Kruczka złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę spotkania wszyscy uczniowie otrzymali  Wyprawki Czytelnicze  ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Książką połączeni”. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

W. Tarasek

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content