Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

W czwartek, 10 listopada 2022 r. na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to dzień dla każdego Polaka bardzo uroczysty, obchodzony z powagą i szacunkiem dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły Pan Łukasz Kruczek, który powitał Grono Pedagogiczne na czele z Panią Wicedyrektor Lidią Łaś, księdza proboszcza dr Mariana Chełmeckiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Małgorzatę Molendowicz, rodziców na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Jolantą Turską, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich uczniów naszej szkoły. W sposób szczególny powitał zaproszonych gości: Radną Gminy Bobowa Panią Annę Wiejaczkę oraz ks. Krzysztofa Panasowiec wraz z dziećmi i młodzieżą z miejscowości Dolina na Ukrainie.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły Pan Dyrektor zainicjował odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz Hymnu Szkoły. Następnie wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy pamięć zmarłej nauczycielki naszej szkoły Śp. Ewy Podobińskiej.

Nauczyciel historii Pan Andrzej Połeć w krótkim rysie historycznym przedstawił wydarzenia, które doprowadziły do dnia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zapowiedział występ zespołu „Perła” z Ukrainy: Nasi goście, sami doświadczający dziś dramatu wojny, cierpienia i bólu, a jednocześnie  odczuwający brak wolności, która została im odebrana przez okupanta – Rosjan, zechcieli swym programem włączyć się w obchody naszego Święta Niepodległości.

Zespół „Perła” wystąpił w naszej szkole dwukrotnie: najpierw dla klas 0-1, następnie dla klas 2-8. Zaprezentował polskie i ukraińskie pieśni patriotyczne oraz tańce narodowe. Uwagę widzów przykuwały piękne występy i barwne stroje młodych artystów z Ukrainy.

Po części artystycznej ks. Krzysztofowi wręczono od całej społeczności szkolnej bon podarunkowy na kwotę 2000 zł z przeznaczeniem na budowę domu parafialnego w miejscowości Dolina na Ukrainie. Dyrektor szkoły Pan Łukasz Kruczek podziękował Szkolnemu Kołu Wolontariatu pod opieką Pani Doroty Fryczek i Pani Anety Fyda oraz Samorządowi Szkolnemu pod opieką Pani Doroty Rysiewicz i Pani Aleksandry Sokołowskiej za przeprowadzenie kwesty na rzecz i rozwój artystyczny zespołu “Perła”. Uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

A. Marczyk, J. Połeć

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content