Dzień Postaci z Bajek

Dnia 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, nie tylko rozweselają i bawią, ale też wychowują i uczą. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną. To one bowiem często uczą prawidłowych postaw, rozróżniania dobra od zła. To właśnie z bajek uczymy się koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym oraz empatii.

Do uczczenia tego dnia i wspólnej zabawy biblioteka szkolna zaprosiła uczniów z młodszych klas włącznie z klasami IV. Od samego rana na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, rycerzy, Czerwonego Kapturka, Dziewczynkę z zapałkami, Pipi oraz całe mnóstwo innych znamienitych postaci rodem z bajkowych kart i kadrów filmowych. Dla dzieci z klas I-III wychowawcy przygotowali bajkowe quizy. Uczniowie przenosili się w bajkowy świat za sprawą głośnego czytania oraz zabawy „Zgadnij, jaką postacią z bajki jestem!”. Uczniowie klas czwartych mogli przeżyć wspaniałą przygodę, oglądając ekranizację książki C. S. Lewisa pt. „Opowieści z Narnii – lew czarownica i stara szafa oraz film „Magiczne drzewo – Czerwone krzesło” autorstwa Andrzeja Maleszki.

Na zakończenie bajkowego dnia wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się prezentacja bajkowych kostiumów. Tam też wręczono nagrody za prace plastyczne i literackie wykonane przez uczniów w ramach obchodzonego w naszej szkole Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jakim był miesiąc październik.

Klasy pierwsze wykonały portret pluszowego misia – Czarnego Noska, bohatera lektury pt. „Pamiętnik Czarnego Noska”, klasy drugie stworzyły ilustrację do tejże lektury, a klasy trzecie napisały list do Czarnego Noska. Uczniowie klas starszych zrobili lapbooki do wybranej przez siebie lektury. Wszystkie prace zostały nagrodzone i umieszczone na wystawie prac. To był naprawdę udany bajkowy dzień.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział we wspólnej zabawie.

W. Tarasek

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content