Dzień Patrona Szkoły

29 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Bobowej Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica wraz z 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Mszę św. celebrował katechizujący w naszej szkole ks. proboszcz dr Marian Chełmecki.

Druga część uroczystości odbywała się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Tam w odświętnych strojach zgromadzili się uczniowie klas 4-8 wraz ze swoimi nauczycielami. Dyrektor szkoły Adam Urbanek powitał przybyłych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm Barbara Bartuś, Poseł na Sejm Patryk Wicher, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Witold Kochan, Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Sekretarz Gminy Zdzisława Iwaniec, Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Molendowicz, Radni Gminy Bobowa, Proboszcz Parafii Bobowa ks. Marian Chełmecki, Wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Barbara Kuras-Potoniec, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa Józef Kantor, dyrektorzy szkół ościennych, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców.

Co roku zapraszamy na to święto gościa specjalnego, wybitnego absolwenta naszej szkoły, który odniósł sukces w dziedzinie nauki. W tym roku gościem honorowym był Wojciech Langer – Sędzia Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który przybył na uroczystość wraz z małżonką.

Uroczystość na hali rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły, po czym uczniowie klasy 5a i 8a zaprezentowali krótką inscenizację poświęconą życiu i działalności Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Program ubogaciły piosenki patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego pod kierunkiem Patrycji i Łukasza Kruczków.

Prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczycieli pokazała pracę szkoły i osiągnięcia naszych uczniów w różnych obszarach życia w bieżącym roku szkolnym, jak również modernizację budynku szkoły.

Kolejnym punktem programu był wywiad z gościem honorowym, wybitnym  absolwentem naszej szkoły Sędzią Wojciechem Langerem poprzedzony prezentacją jego postaci. W wywiadzie absolwent podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych. Mile wspominał swoją wychowawczynię Barbarę Pater jak również nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Popardowskiego, który jako pierwszy zobaczył w nim sędziego, wprawdzie sędziego sportowego, ale już sędziego. Przyznał, że w szkole nie lubił biologii, natomiast bardzo lubił historię. Zachęcał młodzież, aby w życiu robić, to co się lubi, a nie kierować się wyłącznie modą i trendami. Chwalił bobowskie szkoły. Sam ukończył w 2001 Liceum Ogólnokształcące w Bobowej. Potem podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, które ukończył w 2006 roku. Pan Wojciech opowiedział, na czym polega praca sędziego. Mówił o odpowiedzialności za swoje czyny również te popełniane w sieci. Na koniec zaprosił grupę uczniów do budynku sądu. Wywiad z gościem przeprowadzili: dyrektor szkoły Adam Urbanek i przewodnicząca szkoły Julia Kruczek.

Po wywiadzie zaproszeni goście składali na ręce dyrekcji gratulacje z okazji obchodzonego święta szkoły.

Wreszcie nadszedł czas, aby wręczyć imienne statuetki wyróżnionym uczniom w nauce i zachowaniu za I semestr roku szkolnego 2021/22 oraz olimpijczykom. Uczniom wyróżnionym w nauce statuetki wręczali zaproszeni goście, a olimpijczykom gość honorowy – Sędzia Wojciech Langer. Tegoroczni olimpijczycy to: Magdalena Jachowicz (język polski), Adrian Gnutek (język angielski), Jakub Teper (biologia), Monika Durlak (biologia), Jan Wiejaczka (chemia), Martyna Prokop (konkurs biblijny) i Zuzanna Prokop (konkurs biblijny).

Na koniec nagrodzony został Gospodarz – Pan Adam Urbanek. Przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli mu życzenia „na ludowo” z okazji 30-lecia pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Ostatnie punkty programu to: wspólne zdjęcia i wpis gościa honorowego do kroniki  szkoły.

 

 

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content