Szkoła Podstawowa w Bobowej szkołą modelową projektu Humine – jedyną w powiecie gorlickim

W dniu 12 stycznia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyło się uroczyste przekazanie grantu- umowy na zakup sprzętu w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”. W ramach projektu szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 90 tys. zł. Przekazania promesy dokonała w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego na ręce Wacława Ligęzy – Burmistrza Bobowej i Adama Urbanka – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej.
Podczas wręczenia umowy obecni byli również Jadwiga Wójtowicz oraz Marta Mordarska – radne Sejmiku Województwa Małopolskiego, Małgorzata Molendowicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej, Maria Ziomek – radna Bobowej, Lidia Łaś – zastępca Dyrektora Szkoły, Dariusz Styrna – Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Barbara Kuras – Potoniec – wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Jolanta Turska – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz koordynatorzy projektu Justyna Gąsior (koordynator merytoryczny) i Anna Marczyk (koordynator techniczny).

Pan Dyrektor Adam Urbanek powitał zgromadzonych gości, dokonał krótkiej prezentacji szkoły oraz wszelkich działań realizowanych na terenie placówki, wyróżniających ją spośród innych szkół na terenie gminy oraz powiatu na przestrzeni lat – wprowadzenie monitoringu  w szkole jako jedni z pierwszych w kraju, wdrożony szereg innowacji na poziomie klas 0 – III, jak np., wprowadzenie w tych klasach nauki języka angielskiego na kilka lat przed obligatoryjnym rozporządzeniem MEN, utworzenie, jednej z pierwszych w powiecie, klasy integracyjnej, realizacja na przestrzeni lat wielu projektów edukacyjnych: Erasmus+, Małopolskie Talenty, Diament, Sokrates, Program Village i wiele innych pozwalających zarówno uczniom jak i nauczycielom stale się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia. Dyrektor przedstawiając powyższe działania podkreślił znaczenie kadry w ich  realizacji, która z wielkim zapałem i zaangażowaniem podchodzi do nowych projektów.

Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza przedstawił szereg inwestycji realizowanych na terenie placówki oraz całej gminy w obszarze oświaty, w tym przedsięwzięcia na rzecz naszej szkoły takie jak: budowa hali sportowej, remonty oddziałów przedszkolnych, termomodernizacja budynku, zaplecze gastronomiczne zapewniające ciepłe posiłki dla uczniów z terenu całej gminy. 

Zaproszeni goście, Dyrektor Szkoły oraz Burmistrz Bobowej w swoich wypowiedziach podkreślili znaczenie projektu Humine w cyfrowej transformacji małopolskich szkół.
Działania projektowe przyczynią się do przeprowadzenia zmian na polach metodyki nauczania, podnoszenia kompetencji cyfrowych kadry nauczycielskiej, bezpieczeństwa cyfrowego  szkoły oraz organizacji infrastruktury cyfrowej placówki. 

Szkoła Podstawowa w Bobowej jako jedyna w powiecie znalazła się w gronie 22 szkół, które w latach 2021 – 2023 staną się szkołami modelowymi. Nasza placówka podobnie jak 21 pozostałych w województwie małopolskim zmienią się w nowoczesne, przyjazne uczniom szkoły, których nauczyciele korzystają swobodnie z technologii cyfrowych, nowoczesnych metod nauczania, np. metodologii STEAM, pracy  metodami aktywnymi, dzięki którym uczniowie zdobędą umiejętności i kompetencje niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Również rodzice będą mogli korzystać z wielu atrakcyjnych szkoleń i wpływać na kształt wspólnie tworzonej szkoły. Uczniowie i nauczyciele rozpoczęli już realizację planu transformacji cyfrowej, a namiastkę tych działań przybyli goście mogli zobaczyć obserwując dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani Justyny Urbanek podczas pracy z Robotem Photonem.
Na zakończenie części oficjalnej zaproszeni goście dokonali pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej. Przedszkolaki w prezencie od Pani Marszałek otrzymały pamiątkowe książki o Małopolsce. Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem nowoczesnej organizacji pracy naszej szkoły oraz stosowanych w niej rozwiązań technologicznych podnoszących jakość kształcenia dzieci i młodzieży z terenu gminy Bobowa.     

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content