Zakończył się rok szkolny 2019/2020

Zakończył się rok szkolny 2019/2020, jakże inny od wszystkich poprzednich. Przez ponad trzy  miesiące z powodu pandemii uczniowie podejmowali naukę w formie zdalnej. Był to ciężki czas dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Wielu z nas musiało zmierzyć się z nowymi zadaniami, przezwyciężyć frustracje, dokształcić się informatycznie i technicznie.

I dziś (26 czerwca) nadszedł czas pożegnania. Aby zachować zalecane obostrzenia, uczniowie odbierali świadectwa o różnych porach. Msza św. kończąca rok szkolny i katechetyczny, celebrowana przez ks. proboszcza Mariana Chełmeckiego odbyła się dzień wcześniej o godz. 16.00.

Jako pierwsi na placu szkolnym zgromadzili się uczniowie klas 7 i 8 zachowując odpowiednie odległości miedzy sobą. Podczas  krótkiej uroczystości ósmoklasiści przekazali młodszym kolegom sztandar szkoły i podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie przez okres ośmiu lat. Uczniowie klas 7 w kilku słowach pożegnali absolwentów opuszczających mury naszej szkoły i życzyli im właściwego wyboru dalszej drogi życiowej.

Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców w sposób szczególny podziękowali ks. Damianowi Płazie, który po trzech latach kończy pracę w naszej szkole. Ponadto podziękowania skierowali do nauczycieli: Pani wicedyrektor Danuty Tarasek i Pana Jerzego Przywary, którzy zdecydowali się odejść na zasłużoną emeryturę.

Serdecznie dziękujemy za opiekę, nauczanie i wychowanie. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie lata wspólnie spędzone, za przekazywanie nam wiedzy, wskazywanie perspektyw, darzenie sympatią, wspieranie w trudnych chwilach. Zawsze będziemy powracać do wspólnie spędzonych lat szkolnych z wielkim sentymentem – tymi słowami uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za wieloletnią pracę w naszej szkole, która właśnie dobiega końca.

Przypomnijmy, że Pani Danuta Tarasek to nie tylko wicedyrektor, ale i ceniony nauczyciel matematyki – królowej nauk. Pan Jerzy Przywara to również umysł ścisły, szanowany i lubiany przez uczniów nauczyciel fizyki, informatyki, techniki. Takich nauczycieli na pewno będzie nam brakować.

Po przemowach i podziękowaniach uczniowie odbierali z rąk wychowawców świadectwa i nagrody. Kolejną grupą do odbioru świadectw byli uczniowie klas 1-3, następnie klas 4-6. Na końcu dyplomy odbierały dzieci klas zerowych.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek podziękował uczniom i nauczycielom za trud włożony w zdalne nauczanie, rodzicom za pomoc dzieciom w nauce. Wspomniał o zakupie przez Gminę Bobowa 40 fabrycznie nowych laptopów z projektu „Zdalna Szkoła”, które trafiły do szkół podstawowych naszej gminy.

Na koniec życzył wszystkim zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content