Konkurs historyczny z okazji 50-lecia budynku szkoły

Dnia 11 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w emocjonującym konkursie historycznym zorganizowanym z okazji 50-lecia istnienia naszego szkolnego budynku. Konkurs składał się z trzech części: testu wiedzy na temat patrona szkoły, historii budynku oraz aktualnych informacji o naszej placówce. Uczestniczyły w nim dwuosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy.

Pierwsza część konkursu skupiła się na poznaniu życia i dokonań patrona szkoły Stanisława Staszica. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące jego biografii, osiągnięć naukowych oraz wkładu w edukację. Druga część konkursu to podróż przez pięć dekad historii budynku szkoły. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością ważnych wydarzeń i zmian, które miały miejsce od chwili jego powstania aż do czasów współczesnych. Ostatnia część konkursu skupiała się na teraźniejszości naszej szkoły. Uczestnicy konkursu udzielali odpowiedzi na pytania związane z aktualnymi wydarzeniami, inicjatywami szkolnymi oraz osiągnięciami uczniów i nauczycieli.

Wyniki konkursu:

I miejsce

Łukasz Połeć i Oliwier Podobiński z kl. 7b

II miejsce

Julia Witek i Agnieszka Turek z kl. 8b

III miejsce ex aequo

Amelia Martuś i Błażej Szklanny z kl. 6a

Nicholas Bania i Mikołaj Szczepanek z kl. 6b

Konkurs historyczny z okazji 50-lecia budynku szkoły okazał się nie tylko interesującą zabawą, ale także okazją do pogłębienia wiedzy na temat historii oraz teraźniejszości naszej placówki edukacyjnej. Drużyny, które wzięły udział w konkursie, mogły poznać bogatą historię naszej szkoły oraz uczestniczyć w obchodach jubileuszu w sposób aktywny i twórczy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz wiedzy, którą posiadają na temat naszej szkoły i jej dziedzictwa.

 

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content