I i III miejsce w Konkursie Małopolska Marzanna dla naszych uczniów

W pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie Małopolska Marzanna, pod opieką Pani Magdaleny Bogusz i Pani Wiesławy Tarasek udali się do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku na podsumowanie konkursu.

Na tegoroczny konkurs przywieziono do skansenu 119 Marzann. Zgłoszone prace pochodziły z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, bocheńskiego, krakowskiego i limanowskiego.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 35 uczniów, którzy wykonali 19 pięknych Marzann.

Osoby nagrodzone w II kategorii to:

I miejsce – Błażej Pałys, Wiktoria Łaś kl. 4a

III miejsce – Przemysław Cieśla, Jan Rząca, Aleksander Kruczek kl. 4b

Wyróżnienie – Julita Kamyk kl. 4a

Opiekunem uczniów była Pani Magdalena Bogusz.

Gratulujemy!

Po uroczystym wręczeniu nagród uczniowie wzięli udział w imprezie plenerowej pt. „Pożegnanie zimy”. Oglądali wystawę Marzann, a na zakończenie imprezy udali się na poczęstunek do Parku Etnograficzno-Edukacyjnego na pograniczu polsko-słowackim.

Komisja podziękowała uczestnikom i ich opiekunom za liczny i aktywny udział w konkursie oraz ogromne zaangażowanie. Podkreśliła wysoki poziom artystyczny przedstawionych prac i wyraziła zadowolenie z tak powszechnego zainteresowania tradycją.

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za piękne i  pracochłonne Marzanny.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content