Pasowanie na czytelnika

„Literki znam, już czytam sam”

Dnia 8 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie z koła bibliotecznego pod kierownictwem pań bibliotekarek przygotowali część artystyczną, podczas której uczniowie obejrzeli bajkę pt. „Kopciuszek”, a następnie odgadywali bajkowe zagadki.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności dyrekcji szkoły złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe wyprawki, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników. Od tego dnia zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

 

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content