Święto Niepodległości w naszej szkole

W tym roku Szkoła Podstawowa w Bobowej po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej edycji akcji „Szkoła do hymnu”. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys.  nauczycieli z całego kraju, a wśród nich uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Jednak ze względu na obostrzenia związane z trwającą pandemią każda klasa odśpiewała hymn osobno, w swojej sali lekcyjnej. Uczniowie zadbali o odświętne stroje, patriotyczne emblematy i okolicznościowe dekoracje klas.

W salach lekcyjnych uczniowie obejrzeli nagrany wcześniej montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 8c oraz chórzystów odwołujący się do wizyty Józefa Piłsudskiego w Bobowej i jego przyjaźni z Bolesławem Wieniawą-Długoszowskim.

Tego dnia na korytarzu szkolnym odbyła się również krótka patriotyczna akademia, w której uczestniczyli tylko przedstawiciele poszczególnych klas. Podczas tej akademii nauczycielka naszej szkoły – Pani Marzena Tarasek złożyła ślubowanie nauczyciela mianowanego.

Dnia 11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej zaprezentowali się ponownie ze swoim patriotycznym spektaklem podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w sali widowiskowej „Koronka”.  Poczet sztandarowy miał zaszczyt reprezentować szkołę we Mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz w pochodzie pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Delegacja uczniów złożyła kwiaty na bobowskim cmentarzu żołnierskim z I wojny światowej.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content