Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły, byli to uczniowie klas 4-6.

Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z epidemią Covid -19 szopki oceniane były tylko w jednej kategorii: Szopka Rodzinna. Tegoroczne szopki miały stać się pretekstem do spotkania przy wspólnym tworzeniu pracy konkursowej, aby pielęgnować przede wszystkim poczucie bliskości w rodzinie i wśród najbliższych osób.

Tegoroczna edycja Konkursu była wyjątkowa również dlatego, że szopki można było wykonywać w różnej stylistyce, a po ich inspiracje można było sięgnąć niemal wszędzie, od włoskich szopek z Neapolu po krakowskie tradycyjne szopki kolędnicze. Liczył się pomysł, spójność koncepcji, estetyczne wykonanie oraz ogólny wyraz plastyczny pracy.

Uczniowie wysyłali prace w wersji elektronicznej, w postaci zestawu trzech fotografii, które według autorów najpełniej oddawały wygląd pracy.

Komisja konkursowa nagrodziła 4 uczennice naszej szkoły. Dwie zajęły ex aequo trzecie miejsce i dwie zdobyły wyróżnienie:

III miejsce – Maja Bara kl. 4b

III miejsce – Milena Wszołek kl. 4b

wyróżnienie – Barbara Jurek kl. 6a

wyróżnienie – Emilia Tubek kl. 6b

Gratulujemy!

Nad konkursem szopek czuwała Pani Magdalena Bogusz.

Możesz również polubić…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content